Μπορείτε να μας στέλνετε τις δικές σας ανακοινώσεις, εκδηλώσεις, νέα που θα θέλατε να ανακοινωθούν άμεσα στο internet, με
e-mail, επισυνάπτοντας φωτογραφίες, κείμενα Word κλπ.

Δευτέρα 23-4-2007

Συναυλία-Αφιέρωμα στο Νίκο Γκάτσο
ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ σε συνεργασία με το Φιλοτεχνικό Όμιλο και το Αττικό Ωδείο Τρίπολης, οργανώνει Συναυλία-Αφιέρωμα στο μεγάλο Αρκάδα ποιητή και στιχουργό Νίκο Γκάτσο, την Κυριακή 29 Απριλίου 2007, ώρα 8:00 το βράδυ στην Αίθουσα του Αποστολοπούλειου Πνευματικού Κέντρου.

Παίρνει μέρος η «Ομάδα ελληνικής μουσικής» του Αττικού Ωδείου, που θα παρουσιάσει τις σημαντικότερες ποιητικές και στιχουργικές δημιουργίες του Νίκου Γκάτσου σε μουσική των Μάνου Χατζιδάκι, Μίκη Θεοδωράκη, Σταύρου Ξαρχάκου, Γιώργου Χατζηνάσιου, Δήμου Μούτση.

Προλογίζει ο φιλόλογος και Πρόεδρος του Πνευματικού Κέντρου Ηλίας Χαλκιάς.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό

Τραγούδι:
Γεωργία Κατσιρούμπα, Γιώργος Γεωργόπουλος, Παναγιώτης Παπασίνος, Μύρτα Σακελαρίου, Εύη Κορκοφύγκα, Κατερίνα Σκλεπέτα

Πρωτάθλημα μικτών ομάδων Ενώσεων

ΕΠΣ ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ - ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ  1-3 (JUNIOR'S)  2-2 (ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ)

Ακόμα μία σημαντική νίκη για τον Αστέρα
Αστέρας Τρίπολης-Εθνικός 2-0 (2-0)

Ακόμα μία σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα ο Αστέρας Τρίπολης, που κερδίζοντας με 2-0 διατήρησε τη διαφορά του ενός πόντου από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό και αύξησε από τους διώκτες του.
Στο πρώτο ημίχρονο, ο Αστέρας μπήκε με ενθουσιασμό στο παιχνίδι και ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του αγωνιστικού χώρου καταφέρνοντας να σημειώσει γκολ μόλις στο 9ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Μπαράνιος από αριστερά ο Ιωάννου με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0. Προηγήθηκε έξυπνη ενέργεια του Συμεωνίδη που πολύ γρήγορα τροφοδότησε το Ροτζέριο, που με τη σειρά του βρήκε κατευθείαν τον αμαρκάριστο Μαγυάρο.
Στο 32' ο Ιωάννου διπλασίασε τα τέρματά του, αφού περνώντας όποιον αντίπαλο βρήκε μπροστά του, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ του Αστέρα. Περισσότερα...

Νέα νίκη για τους νέους
Αστέρας-Ηλυσιακός 3-1 (1-0)

Νέα νίκη σημείωσαν οι νέοι του Αστέρα Τρίπολης που ξεπέρασαν το εμπόδιο του Ηλυσιακού με 3-1 αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο και συνέχισαν την ανοδική τους πορεία στο πρωτάθλημα νέων Β'-Γ' Εθνικής.
Τα γκολ του Αστέρα σημείωσαν Μέλλος με κοντινό πλασέ στο 40ο λεπτό και Φωτόπουλος στο 65' και 83' με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ο Ηλυσιακός μείωσε σε 2-1 με τον Παύλου στο 78'
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αλεξόπουλος, που απέβαλε στο 70' με δεύτερη κίτρινη τον Κοκκάλα.
Αστέρας: Ψυχογιός, Τόκος, Πριόβολος, Κοκκάλας, Αναγνωστόπουλος, Βλαχοκυριάκος, Χριστάκος (46' Αποστολίδης, 76' Μπεντεβής), Ζιούλης, Αρδάμης (46' Φωτόπουλος), Πετρόπουλος, Μέλλος.
Ηλυσιακός: Καρασμαίλης, Βλάχου, Δάμος (46' Παύλου), Αβραμιώτης, Κόντης, Νικολόπουλος, Αρτινός, Βλαχογιάννης (50' Ασημάκης), Μάλκας (63' Κόντης), Οσμεράλντ, Μπούρας.