Μπορείτε να μας στέλνετε τις δικές σας ανακοινώσεις, εκδηλώσεις, νέα που θα θέλατε να ανακοινωθούν άμεσα στο internet, με
e-mail, επισυνάπτοντας φωτογραφίες, κείμενα Word κλπ.

Κυριακή 31-8-2008

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3-1
Ο Αστέρας ξεκίνησε με 4-3-2-1.
10' Δυνατό σουτ του Ντουντού έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αμπάρη.
17' Κόρνερ Λέτο από αριστερά, η μπάλα περνάει από τα σώματα και ο Μήτρογλου βρίσκεται στην καρδιά της άμυνας φάτσα με το γκολ αλλά τελευταία στιγμή κόπηκε σωτήρια από τον Μαρσελάο και στη συνέχεια ο Ντομί σούταρε ψηλά άουτ.
24' Γκαλέτι σέντρα από δεξιά, ο Μήτρογλου μόνος του πλάσαρε στην κίνηση και ενώ η μπάλα πήγαινε στα δίχτυα τελευταία στιγμή έκοψε επάνω στη γραμμή ο Μαρσελάο, σώζοντας την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση.
30' Μπαλιά Πατσατζόγλου στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο Μήτρογλου πλάσαρε από καλή θέση αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αμπάρη,

33' Φάουλ Ουριμπάρι από δεξιά σκαστή κεφαλιά Μαρσελάο που πήδηξε ψηλά από κοντά δεν αιφνιδιάστηκε ο Νικοπολίδης
37' Ατομική ενέργεια του Φελίσιο που διέσχισε γρήγορα σχεδόν το μισό γήπεδο αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος στο κέντρο των γηπεδούχων, αλλά το ψηλοκρεμαστό σουτ που επιχείρησε έξω από την μεγάλη περιοχή μπλόκαρε ο Νικοπολίδης,
40' Βαθιά μπαλιά Μπαστία πίσω από το κέντρο που βρήκε τον Τσέζαρεκ στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Κροάτης κατέβασε αλλά πλάσαρε άστοχα από ιδιαίτερα πλεονεκτική θέση. Εκανε το δύσκολο και έχασε το εύκολο.

45+1' Ανατροπή Πατσατζόγλου σε Μιλάνο, Τσέζαρεκ το 0-1
48' Μπαλιά Ντιόγκο σε Μήτρογλου, που από καλή θέση σούταρε πάνω στον Αμπάρη, εισπράττοντας τη δυσαρέσκεια του κόσμου.
51' Σέντρα Ντομί από αριστερά Ντιόγκο πολύ καλή κεφαλιά με τον Αμπάρη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
56' Ο Ντιόγκο απέφυγε τους αμυντικούς σούταρε με το αριστερό, ο Αμπάρης απέκρουσε και ο επερχόμενος Κοβάσεβιτς δεν κατάφερα να βρει από κοντα τη μπάλα και να ισοφαρίσει
60' Δυνατό σουτ με φάλτσα από τα 30 μέτρα από τον Γκαλέτι στην δεξιά γωνία του Αμπάρη (1-1).

62' Νταμόντε ανέτρεψε τον Ντιόγκο, Γκαλέτι στην εκτέλεση εύστοχα παρά το ότι ο Αμπάρης έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία.
70' Σέντρα Ντομί από αριστερά ο Ντιόγο από κοντά προσπάθησε να σκοράρει αλλά ο Αμπάρης έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ.
81' Γέμισμα Ντομί και ο Κοβάσεβιτς από το ύψος του πέναλτι με προβολή έκανε το 3-1 και κλείδωσε ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γερμανάκος με βοηθούς τους Βασσάλο και Παπαχαραλάμπους του ΣΔΠ Αθηνών.
Κίτρινη: Νταμόντε, Ουριμπάρι, Αμπάρης, Ζαϊρί, / Κόκκινη 89' Ζαιρί (2Η)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Πατσατζόγλου (46' Μπελούτσι), Ντομί, Γκαλέτι, Ντιόγκο, Ζεβλάκοφ, Ντουντού, Αβ. Παπαδόπουλος, Μήτρογλου (54' Κοβάσεβιτς), Λέτο (80' Στολτίδης), Πάντος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αμπάρης, Φλάβιο, Μαρσελάο, Λαζαρίδης, Νταμόντε, Μπαστία (78' Καμπούροφ), Φελίσιο, Ουριμπάρι (78' Ζεάν), Ζορζίνιο, Μιλάνο (61' Ζαϊρί), Τσέζαρεκ